pic

Příprava oblíbených párty koktejlů

V dnešním dílu našeho miniseriálu Recepty slavných hospod vám ukážeme, jak si doma namíchat oblíbené párty koktejly - Mojito, High Society a Mai Tai. V pražském smíchovském baru Dog´s Bollocks nám barmani poradili, jak na to.

celý recept

pic

Hrudky s irskou whisky (vánoční cukroví)

Vyhlášená cukrářka a vítězka několika cukrářských soutěží, nám prozradila recept na vánoční cukroví - hrudky s irskou whisky s jemnou mandlovou chutí. Zkuste si sami tento jednoduchý, ale velmi efektní recept.

celý recept

pic

Svatomartinská husí roláda

Abyste se mohli ládovat do sytosti a bez obav, že vám zaskočí, vymyslel pro vás šéfkuchař restaurace Sokolovna svatomartinskou husu v podobě rolády. Konec konců, poděkovat za tuto skvělou tradici můžete svatému Martinovi. On totiž stoprocentně proti husám pořád něco měl. Podle jedné legendy svatého Martina při jeho kázání husy kejháním rušily, tak je nechal nekřesťansky zaříznout.

celý recept

pic

Losos s domácím bazalkovým pestem

Šéfkuchař restaurace Bellavista nám z jídelního lístku doporučil lososa, protože je nejen chutný, ale také i zdravý. Připravíme tedy lososa s domácím bazalkovým pestem a pečenými rozmarýnovými bramborami.

celý recept

pic

Candát s krémovou čočkou

Milovníci ryb a luštěnin budou z tohoto receptu jistě nadšeni. Majitelka rodinné restaurace Oliva, si pro nás připravila jednoduchý recept pro celou rodinu - candáta s krémovou čočkou s bylinkami a šťouchanými bramborami.

celý recept

pic

Jehněčí roláda s kozím sýrem

Dnešní recept je jako stvořený pro nedělní oběd, slavnostní chvíle a nebo jako ukázka zručnosti hostitele. Zprvu zdánlivě složitý recept je vcelku jednoduchý a jeho příprava nezabere více než hodinu času. Výsledné dílo je pak vskutku kulinářskou pastvou nejen pro oči, ale také pro hladová bříška všech strávníků.

celý recept

pic

Jehněčí koleno se zeleninovým sosem

Šéfkuchař restaurace La Finestra připravil voňavé jehněčí koleno se zeleninovým sosem, opečenými bramborami na rozmarýnu a celé to polije hustým zeleninovým sosem. Chutný recept s delší přípravou, která ale stojí za to. Jehněčí kolínko se zeleninovým základem lze připravit den předem, upéct a dodělat sos je možné až další den. Maso tak získá intenzivnější chuť a je křehčí, podobně jako například když nakládáte maso na svíčkovou omáčku.

celý recept

pic

Kůzlečí kýta na česneku a rozmarýnu

Ochutnali jste už kůzlečí maso? Pokud ještě ne, tak pro vás máme jednoduchý recept, který hravě zvládnete připravit sami - pečenou kůzlečí kýtu. K přípravě tohoto jídla je zapotřebí jen několik málo surovin a trocha času na přípravu, zbytek obstará trouba. Kůzlečí (kozí) maso je velmi dietní, zdravé a neobsahuje téměř žádný tuk.

celý recept

pic

Kančí kýta na víně

Recept je předurčený pro různé rodinné sešlosti, oslavy nebo také jako nedělní oběd. Zprvu se může zdát složitý a zdlouhavý. Ukážeme vám ale, že se přípravy této delikatesy nemusíte vůbec obávat. Odměnou vám bude pochvalné a spokojené "pomlaskávání" všech strávníků. <br></br>Kančí maso má v porovnání s klasickým vepřovým masem vyšší zastoupení libové svaloviny, takže je dietnější a má osobitou chuť. Můžete s ním také nakládat jako s vepřovým masem, ale myslete vždy na to, že budete potřebovat delší čas, k tomu, aby kančí maso změklo.

celý recept

pic

Turecký jehněčí Sach

Sach (čti sač) je původem turecké jídlo, oblíbené na Balkánu. Jedli ho bojovníci na válečných taženích. Je jednoduché na přípravu. "Do pekáče naházíte maso, které máte po ruce a k tomu zeleninu, hlavně rajčata a papriku,“ doporučuje šéfkuchař. Pravý sach se vaří z půlky jehněte a ve speciálním měděném kotlíku s poklicí. Alternativou jehněčího masa je hovězí, telecí nebo skopové maso. Jako aperitiv se hodí hruškovice Viljanovka, k jídlu pak červené víno Vranac nebo Merlot.

celý recept
Odebírat informace o akcích a novinkách